Esame šalia,
kada labiausiai reikia!
+370 5 2670707

Nuotolinė pagalba

Atsisiųskite ir įdiekite nuotolinės priežiūros programą, skirtą Jūsų operacinei sistemai.

win

Programas kitoms operacinėms sistemoms bei diegimo aprašymą rasite čia:

IT pagalbos centras

Siųskite registruotą pranešimą apie iškilusią problemą ir nedelsiant su Jumis susisieks atsakingas asmuo.

Spauskite nuorodą ir išsiųskite registruotą pranešimą:

Paslaugų užsakymas

Nedelsiant atsiųsime išsamų, apgalvotą pasiūlymą, jei dėl jo kreipsitės. Kainos bus nurodytus su visais mokesčiais.

Atsiųskite savo kontaktus ir trumpą paslaugų aprašymą:

Klientų zona

Klientų zonoje rasite sąskaitas, galėsite matyti užregistruotų sutrikimų sąrašą, numatomus darbus, stebėjimų informaciją bei susijusius dokumentus.

Paspauskite nuorodą ir atsidariusiame lange įveskite kliento kodą, nurodytą plastikinėje kliento kortelėje:

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEF, SEO)

Kas geriau - prabangus biuras miesto pakraštyje ar paprastas biuras miesto centre? Pasidomėkite SEO.

SEO - search engine optimization (liet. optimizavimas paieškos sistemoms). Tai svetainės optimizavimo strategija paieškos sistemoms, kurios metu atliekama paieškos žodžių analizė, nustatomos paieškos tendencijos ir pagal tai svetainės turinys (pateikiama tekstinė ir vaizdinė informacija) optimizuojama bei koncentruojama į konkrečius raktinius žodžius.

Specialiai paruoštas svetainės turinys ženkliai pagerina ir sustiprina paieškos rezultato poziciją paieškos sistemose (Google, Bing, Yahoo! ir kt.).

Optimizavimas paieškos sistemoms

(Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos)

Optimizavimas paieškos sistemoms (angl. Search Engine Optimization - SEO) - tinklalapių derinimas, siekiant palankesnės vietos paieškos sistemų rezultatuose. Norint tai pasiekti, derėtų padaryti taip, kad visą informaciją tinklalapyje galėtų lengvai pasiekti paieškos sistemos, metaduomenys būtų paruošti indeksavimui, puslapiai gausiai susieti nuorodomis. Taip pat svetainė turi būti pasiekiama iš kuo daugiau kitų svetainių. Paprastai tikslas yra pakliūti tarp 10 pirmųjų paieškos rezultatų įvedant pasirinktą tikslinę frazę. Į optimizavimo paieškos sistemoms procesą taip pat įeina žodžių, naudojamų tekste, parinkimas bei pateikimas tiek matomose puslapio vietose, tiek metaduomenyse. Šis terminas dažnai plačiai naudojamas paieškos variklių marketinge kaip veiksmų, tiesiogiai ar netiesiogiai nukreiptų į tinklalapio reitingą, bendrinis vardas. Kartais SEO naudojamas įvardinti "SEO paslaugos teikėją" , tarkime, "SEO specialistą" arba "SEO paslaugas teikiančią įmonę".

Paieškos sistemų darbo principai

Paieškos sistemos kūrimas susiduria su daug sunkumų. Greita puslapių peržiūrėjimo technologija reikalinga puslapiams surinkti ir naujausiai informacijai saugoti. Saugojimo erdvė turi būti išnaudojama efektyviai. Indeksavimo sistema turi apdoroti šimtus gigabaitų informacijos. Užklausos turi būti vykdomos greitai - per šimtąsias ar tūkstantąsias sekundės dalis. Paieškos sistemos susideda iš penkių atskirų komponentų:

  • Spider (liet. voras): programa, kuri skaito tinklapius;
  • Crawler (liet. keliautojas): programa, kuri automatiškai keliauja per interneto tinklapio nuorodas;
  • Indexer (liet. indeksatorius): programa, kuri analizuoja gautus iš "voro" tinklapius;
  • Database (liet. duomenų bazė): čia saugojami "voro" perskaityti tinklapiai;
  • Results engine (liet. rezultatų pateikimo sistema): paima rezultatus iš duomenų bazės ir pateikia juos vartotojui.

Voras (angl. Spider)

Programa, kuri skaito tinklapius. Jis dirba tokiu pat pagrindu kaip naršyklė, kai vartotojas jungiasi prie interneto svetainės. Voras neturi jokių vizualių komponentų. Tą patį veiksmą (skaitymą) galima stebėti, kai su naršykle peržiūrimas tinklapio kodas (angl. View source). Tinklo "voro" paleidimas - sudėtinga užduotis. Yra keblių patikimumo ir produktyvaus darbo problemų.

Keliautojas (angl. Crawler)

Jo tikslas - nustatyti, kur toliau turi keliauti "voras", remdamasis nuorodomis arba iš anksto paruoštu adresų sąrašu. Dažnai reikia uždrausti "keliautojui" pasiekti konkrečias tinklapio dalis. Tam tikslui skirtas neoficialus standartas "Standart for Robot Exclusion (SRE)", kurio remiasi beveik visi paieškos sistemų kūrėjai. Pagal šį standartą į pagrindinį svetainės katalogą reikia įkelti dokumentą "robots.txt" ir jame įrašyti keletą apribojimo komandų. Nagrinėjant serverio statistiką galima stebėti, kokias tinklapio dalis lanko "keliautojas". Kai kurie "keliautojai" (angl. bots) identifikuojami pagal savo pavadinimą - pvz., Google "Googlebot". Kiti labiau paslėpti ir maskuojami kaip naršyklės.

Indeksatorius (angl. Indexer)

Indeksatorius dalina puslapį į skirtingas dalis (pavadinimai, nuorodos, tekstas, struktūriniai elementai, stiliaus elementai ir t.t.) ir analizuoja juos bei išgrynintus elementus talpina į duomenų bazę.

Duomenų bazė (angl. Database)

Tai tinklapių, kuriuos paieškos sistema indeksuoja, saugykla. Jeigu tinklapis pateko į duomenų bazę, tai "keliautojai" periodiškai lankys jį ir stebės visus pasikeitimus. Apsilankymų kiekis priklauso nuo konkrečios paieškos sistemos bei tinklapio populiarumo.

Paieškos rezultatų puslapiai (angl. Search Engine Results Pages)

Rezultatų pateikimo sistema paima rezultatus (angl. SERP, search engine result pages) iš duomenų bazės ir pateikia juos vartotojui.

Kelios optimizavimo strategijos

Legali optimizacija

Legali optimizacija - papildymai bei tinklapio turinio ir struktūros klaidų taisymas, kad būtų galima užimti užtarnautą aukštą vietą paieškos sistemų reitinguose. Paprastai tai labai daug darbo reikalaujanti ir lėta procedūra (tinklapio puslapių kodo pakeitimai, naujų puslapių pridėjimas, tinklapio vidinių nuorodų struktūros keitimas, apsikeitimas nuorodomis su kitais teminiais tinklapiais, registracija kataloguose ir paieškos sistemose ir t.t.).

Nelegali optimizacija

Nelegali optimizacija (angl. Spamdexing) - tai uždraustų metodų panaudojimas ir paieškos sistemų apgavystė, norint užimti neužtarnautą aukštą vietą paieškos sistemų reitinguose. Faktiškai tai yra šiukšlinimas, nuo kurio kenčia ir eilinis vartotojas, kuris nerado to, ko ieškojo, ir paieškos sistema, kurioje mažėja paieškos kokybė. O iš tikrųjų daugiausia kenkiama pačiam tinklapiui, nes anksčiau ar vėliau jis pateks į paieškos sistemų uždraustų tinklapių sąrašą.

Perėjimai su nukreipimu (angl. Doorways with redirect)

Nelegalios optimizacijos pavyzdys. Tai specialūs puslapiai su beprasmiu vartotojui tekstu, bet užpildyti raktiniais žodžiais, reikalingais paieškos robotams. Taip pat šiame puslapyje kuriamas nukreipimas į pagrindinį šakninį tinklapio puslapį. Toks puslapis reklamuojamas ir patenka į aukštą reitingo vietą. Tokiu būdu lankytojas, paspaudęs nuorodą, patenka į perėjimo puslapį ir automatiškai nukreipiamas į pagrindinį ir net nepastebi to. Rasti tokius tinklapius Internete labai lengva. Užtenka tik duoti užklausą "seksas referatai porno". Tokia technologija labiausiai paplitusi tarp "adult" tematikos tinklapių, bet dažnai naudojama ir kitur.

Maskavimas (angl. Cloaking)

Nelegalios optimizacijos pavyzdys. Maskavimas sujungia daug metodų, leidžiančių pateikti lankytojams ir paieškos robotams skirtingas tinklapio versijas. Techniškai tai realizuojama taip: specialūs skriptai sulygina lankytojo IP adresą su paieškos robotų adresų duomenų bazių duomenimis. Jeigu tai yra paprastas lankytojas, tai jam pateikiamas normalus interneto svetainės turinys, o jeigu robotas - tai jam pateikiamas specialiai optimizuotas turinys, dažnai net neperskaitomas žmogui. Norint atpažinti, ar tinklapyje naudojamas toks metodas, užtenka tik palyginti esamo interneto svetainės kodą su indeksuotu interneto svetainės kodu, kuris išsaugotas paieškos sistemos atmintyje.

Svetainės optimizavimo procesas

UAB IT projektai naudoja tik legalias optimizacijos strategijas, todėl nežada jokių greitų rezultatų. Pradžioje yra atliekama pirminė pačios svarbiausios informacijos svetainėje analizė. Iš svarbiausios informacijos išskiriami raktiniai žodžiai. Interneto svetainėje atliekama antraščių, meta informacijos, pagrindinių straipsnių korekcija. Įkeliami techniniai dokumentai ("robots.txt" ir k.t.), atliekamas straipsnių "surišimas" nuorodomis, įkeliamas svetainės medis, interneto svetainės kelio komponentas. Svetainė užregistruojama nuorodų kataloguose, socialiniuose tinkluose, apsikeičiama reklaminėmis nuorodomis. Pirminiame etape atliekama daugiau nei 50 specialiųjų veiksmų, tame tarpe yra įjungiamas interneto svetainės stebėjimo mechanizmas.

Antrąjame etape vykdoma svetainės korekcija atsižvelgiant į stebėjimo rezultatus. Atliekama apie 10 koregavimo sesijų po kiekvieno naujo paieškos sistemos indeksavimo (paprastai remiamasi Google paieškos sistema). Kiekvienos sesijos metu yra tikrinama apie 40 optimizavimo rezultatams svarbių parametrų, tokių kaip "Page Rank", "Alexa ranking", "Bounce rate", "Back links" ir kt. Atsižvelgiant į parametrų pasikeitimus atliekami pakeitimai svetainėje - stiprinamos teigiamos interneto svetainės savybės, naikinamos neigiamos. Pirminis svetainės derinimas užtrunka apie pusę metų, vėliau jis taip pat turi būti atliekamas, jei pageidaujama išlaikyti aukštus svetainės reitingus.

Prieš IT auditą pasirašoma konfidencialumo sutartis. Analizuojama techninės ir programinės įrangos būklė. Parengiamas detalus sutvarkymo planas.
Nemokamas, išsamus IT auditas prieš pasirašant sutartį

Apple kompiuteriai

Apple Macintosh kompiuteriai laisvalaikiui ir verslui

Padedame įsigyti, prižiūrime, konfigūruojame, mokome ir konsultuojame!

Kreipkitės, padėsim!

Apple kompiuteriai
Kompleksinė IT outsource priežiūraKompleksinės IT priežiūros kliento krepšelisĮmonės įvaizdžio formavimasTechninė priežiūraMokymas ir konsultavimasDiegimas ir integravimasSaugumo užtikrinimasIT vadybaVerslo valdymo groupware sistema Group officeRyšių su klientais valdymo (CRM) posistemėInterneto svetainių kūrimas su JoomlaOptimizavimas paieškos sistemoms SEF, SEONuotolinė IT priežiūra su TeamViewerSistemų stebėjimas su SpiceworksUgniasienės su IPcopVirtualizacijos sprendimai su VMwareAuditoriniai IT mokymaiIndividualūs IT mokymaiIšvykstamieji IT mokymaiApple Macintosh kompiuteriai laisvalaikiui ir verslui

© 2011 UAB "IT projektai" - Outsource | Opensource | Openmind